Zavřít reklamu

Společnost Samsung tento týden oficiálně potvrdila, že se dlouhodobě zavazuje k využívání technologie UWB (Ultra-wideband) u svých zařízení řady Galaxy. Jihokorejský gigant spatřuje v této technologii slibný potenciál, a vyvíjí úsilí na její integraci do svých produktů. Majitelé smartphonů produktové řady Galaxy by zmíněnou technologii mohli v blízké budoucnosti využívat kromě jiného také k ovládání chytrých zámků.

UWB (Ultra-wideband) je označení bezdrátového protokolu, který využívá signál o vysoké frekvenci (až 8250 MHz) na krátkou vzdálenost. Tento protokol umožňuje klíčovým aplikacím přesnější orientaci v prostoru a s ní související propojení s nejrůznějšími chytrými zařízeními, jako jsou třeba prvky chytrých domácností. Technologii UWB lze ale využít například také k rychlému sdílení souborů mezi blízkými zařízeními nebo k přesné orientaci v prostorách, jakou jsou letiště nebo podzemní garáže.

Společnost Samsung je členem konsorcia FiRa, které zmíněnou technologii podporuje. Samsung by technologii UWB uvítal nejen u svých zařízení řady Galaxy, ale také u chytrých zařízení od jiných výrobců. Samsung vidí v UWB technologii slibnou budoucnost, a je připraven spolupracovat na jejím vývoji s dalšími členy konsorcia. Tato strategie by Samsungu mohla pomoci urychlit vývoj nových technologií i jejich co možná největší rozšíření. Technologie UWB byla poprvé zavedena u Samsungu Galaxy Note 20 Ultra, podporuje ji také Galaxy Z Fold 2. Společnost Samsung chce majitelům smartphonů řady Galaxy v blízké době umožnit s pomocí zmíněné technologie odemykat chytré zámky, bližší podrobnosti ale zatím neuvedla.

Související články

Dnes nejčtenější

.