Zavřít reklamu

Notifikační LED diody, které byly dříve součástí řady smartphonů, již u moderních přístrojů příliš nevidíme. Pro spoustu uživatelů představovaly tyto diody užitečnou pomůcku, která je informovala o příchozích upozorněních, aniž by bylo potřeba probudit displej telefonu. Podle dostupných zpráv to vypadá, že by se LED diody mohly dočkat velkolepého návratu, a to v budoucích generacích skládacích smartphonů značky Samsung – zprávu o tom přinesl tento týden server LetsGoDigital.

Svědčí o tom pantent, který si nedávno podala společnost Samsung. Podle tohoto patentu by jihokorejský gigant mohl své budoucí skládací smartphony vybavit notifikačními LED proužky – ty by se měly nacházet na jejich pantu. Jako příklad posloužil ve zmíněném patentu model Galaxy Z Fold 2 – teoreticky by se tedy uživatelé mohli notifikačních LED proužků dočkat s příchodem příští generace tohoto modelu. Proužek na kloubu telefonu by měl být složen z červených, zelených, modrých a bílých LED diod, a to po celé své délce. Barevné diody by mohly umožňovat bohatší škálu notifikací a vizuálních efektů, které by si uživatelé mohli přizpůsobit podle sebe, a přiřadit různé typy svícení a barvené kombinace specifickým aplikacím a druhům notifikací.

Ze strany Samsungu se jedná o velmi chytré využití prostoru na kloubu telefonu, není ale jasné, do jaké míry přítomnosti signalizačního LED proužku ovlivní sílu pantu. Umístění LED pásku na kloub je ale rozhodně praktické z hlediska viditelnosti, a telefonům by navíc mohlo dodat originální estetiku. Praktické uplatnění patentu ale může ve výsledku vypadat úplně jinak – pokud k jeho realizaci vůbec dojde. Smartphone Samsung Galaxy Z Fold 3 by měl být představen ve třetím kvartále příštího roku.

Stáli byste o LED diodu na svém smartphonu?

Dnes nejčtenější

.