Zavřít reklamu

Platforma YouTube slouží nejen k nahrávání a sledování hudebních videí, vlogů a dalšího obsahu. Řada společností ji vnímá také jako jeden z kanálů pro propagaci svých výrobků nebo služeb. Spolu s tím, jak roste počet nejrůznějších videorecenzí na této síti, se společnost Google rozhodla doplnit YouTube o možnost pohodlnějšího a rychlejšího nákupu.

Agentura Bloomberg koncem minulého týdne přinesla zprávu, podle které probíhá na YouTube testování nových nástrojů pro tvůrce. Ty by měly umožnit majitelům kanálů označit přímo ve videích vybrané výrobky a přesměrovat diváky na možnost jejich nákupu. YouTube zároveň poskytne tvůrcům možnost sledování a propojení s nástroji pro nákup a analýzu. Platforma YouTube také kromě jiného testuje integraci s Shopify – tato spolupráce by teoreticky mohla umožnit prodej zboží přímo prostřednictvím webu YouTube. Podle vyjádření společnosti YouTube budou mít tvůrci plnou kontrolu nad tím, jaké produkty se objeví v jejich videích.

Videa, na kterých účinkující rozbalují, zkouší a hodnotí různé zboží, se na YouTube těší poměrně velké popularitě. Zavedení možnosti snazšího nákupu je tedy ze strany Googlu vcelku logickým krokem. V současné chvíli se nicméně celá věc nachází ve stádiu experimentu, a není ještě jasné, jak bude zmíněná funkce vypadat v praxi, případně kdy a zda vůbec bude k dispozici pro diváky. Pokud ale bude tato možnost uvedena do praxe, je možné, že se jí jako první dočkají předplatitelé služby YouTube Premium. YouTube by také podle agentury Bloomberg mohl zavést virtuální katalog zboží, který by si uživatelé mohli prohlížet, případě z něj přímo nakupovat. Ve hře je i určité procento provize ze zisku pro YouTube, tato informace ale zatím také nemá žádné konkrétní obrysy. Podle finančních výsledků společnosti Alphabet vykázal YouTube v druhém kvartále letošního roku příjmy z reklam ve výši 3,81 miliardy dolaru.

Související články

Dnes nejčtenější