Zavřít reklamu

Pákistánský telekomunikační úřad v zemi zakázal celosvětově populární aplikaci TikTok. Jako důvod uvedl to, že aplikace na tvorbu a sdílení krátkých videí nedokázala odstranit „nemorální“ a „nemravný“ obsah. Zákaz přichází zhruba měsíc poté, co stejný regulátor zapověděl používání známých seznamovacích aplikací jako Tinder, Grindr nebo SayHi. Důvod byl stejný jako u TikToku.

Podle analytické firmy Sensor Tower byl TikTok v zemi stažen 43milionkrát, což z ní v tomto ohledu činí dvanáctý největší trh s touto aplikací. Na tomto místě připomeňme, že globálně TikTok zaznamenal již více než dvě miliardy stažení, přičemž nejvíce uživatelů – 600 milionů – má, nepříliš překvapivě, v domovské Číně.

Zákaz přichází jen několik měsíců poté, co TikTok (a desítky dalších čínských aplikací včetně populární sociální sítě WeChat) zakázala sousední Indie. Podle tamní vlády byly všechny tyto aplikace „zapojeny do aktivit, které poškozovaly suverenitu a integritu Indie“.

Úřady v Pákistánu se nechaly slyšet, že TikToku, resp. jeho provozovateli, firmě ByteDance, daly „značné množství času“ na to, aby reagoval na jejich obavy, to se prý ale v plné míře nestalo. Z nedávné zprávy TikToku o transparentnosti vyplývá, že vláda jeho provozovatele požádala o to, aby v první polovině letošního roku odstranil 40 „závadných“ účtů, společnost ale smazala jen dva.

TikTok v prohlášení uvedl, že má zavedenou „robustní ochranu“ a doufá, že se do Pákistánu vrátí.

Dnes nejčtenější

.