Zavřít reklamu

Uživatelé z celého světa strávili ve třetím kvartálu letošního roku dohromady více než 180 miliard hodin používáním mobilních aplikací (meziroční nárůst o 25 %) a utratili za ně 28 miliard dolarů (v přepočtu zhruba 639,5 mld. korun), což je meziročně o pětinu více. K rekordním číslům značně přispěla koronavirová pandemie. Informovala o tom analytická společnost v oblasti mobilních dat App Annie.

Nejpoužívanější aplikací byl v předmětném období Facebook, následovaný aplikacemi, které pod něj spadají – WhatsApp, Messenger a Instagram. Za nimi se umístily Amazon, Twitter, Netflix, Spotify a TikTok. Virtuální tipy TikToku z něj učinily druhou nejvýdělečnější  neherní aplikaci.

Větší část z uvedených 28 miliard dolarů – 18 miliard neboli zhruba 64 % – uživatelé utratili za aplikace v App Storu (meziročně o 20 % více), 10 miliard pak v obchodě Google Play (meziroční nárůst o 35 %).

 

Uživatelé si ve třetím kvartálu stáhli celkem 33 miliard nových aplikací, z nichž většina – 25 miliard – pocházela z obchodu Googlu (meziroční nárůst o 10 %) a necelých 9 miliard z obchodu Applu (20% nárůst). App Annie upozorňuje, že některá čísla jsou zaokrouhlená a že do nich nejsou započítány obchody třetích stran.

Zajímavé je, že downloady z Google Play byly poměrně vyrovnané – 45 % z nich byly hry, 55 % ostatní aplikace, zatímco v rámci App Storu hry tvořily pouze necelých 30 % stažení. Hry byly každopádně na obou platformách zdaleka nejvýnosnější kategorií – na Google Play tvořily 80 % příjmů, na App Storu 65 %.

Související články

Dnes nejčtenější