Zavřít reklamu

Někdy se ďábel ukrývá v maličkostech. Na operačních systémech je svými velkými nároky na operační paměť známý prohlížeč Google Chrome. A i taková mobilní aplikace Gmailu dokáže někdy telefonu ukousnout pořádný kus z rychlosti a plynulosti. Google nyní zpřístupňuje všem uživatelům androidu jeho „Go“ verzi, která byla původně vyvinutá pro nenáročné telefony, běžící na systému Android Go.

Android Go běží na telefonech, které emají operační paměti a místa na disku na rozdávání. Společně s představením systému tak začal Google před třemi lety vydávat lehčí verze svých aplikací, určené právě pro nižší třídu zařízení. Tyto aplikace byly však doposud dostupné jen pro ty, co měli operační systém Android Go. To se teď díky vydání Gmailu Go ale mění.

A čím že se menší bratříček nejpopulárnější mailové aplikace od své normální verze liší? Uživatelské prostředí zůstává takřka nezměněné. Plastický efekt vrstvení jednotlivých uživatelských prvků na sebe je sice v Go verzi nahrazen obyčejnými plochými čarami, rozdílu si ovšem všimne na první pohled jen málokdo. Co se týče funkcionality, Gmail Go vám neposkytuje možnost integrovat do aplikace službu Google Meet, určenou pro vytváření videokonferencí. Není ale zcela jasné, zda-li jde o stálý zásah.

gmail-gmail-go-comparison
Srovnání klasické aplikace Gmailu (nalevo) s její lehčí alternativou (napravo). Zdroj: Android Central

Po vydání Gmail Go zůstávají jediné méně žravé verze googlovských aplikací, které společnost ještě neuvolnila pro širokou veřejnost YouTube Go a Assistant Go. Využijete lehčí verze Gmailu? Narazili jste na situaci, kdy by vám klasický mailový klient zpomalil zařízení? Podělte se s námi o svou zkušenost v diskuzi pod článkem.

Dnes nejčtenější

.