Zavřít reklamu

Samsung obdrží od indické vlády pobídky na výrobu smartphonů a jiné spotřební elektroniky, včetně 4–6% dotace na jejich prodej. Indická vláda se těmito stimuly, které jsou součástí programu s názvem Make in India, snaží v posledních několika letech zvýšit lokální výrobu smartphonů, televizorů a jiné elektroniky.

Indická vláda vyzvala k předložení nabídek velké mezinárodní značky včetně Samsungu a lokálních výrobních partnerů Applu, jimiž jsou Foxconn, Winstron a Pegatron. Vláda je nyní zařadila do programu Production Linked Incentive Scheme. Výrobci smartphonů obdrží 4–6% dotaci na prodej zařízení v ceně 15 tisíc rupií (v přepočtu zhruba 4 700 korun) a vyšší. Vláda očekává, že tyto značky v následujících pěti letech vyrobí mobilní telefony v přepočtu za 2,8 bilionu korun.

I když je výše uvedený program otevřený pro kohokoli, podle expertů má požadavek, z něhož mají těžit zejména Samsung a Apple. Vláda také uvedla, že program přispěje ke zvýšení přímé i nepřímé zaměstnanosti. Kromě toho plánuje do země přitáhnout více výrobců komponent, aby je výrobci originálních dílů nemuseli dovážet z Číny a jiných zemí.

Indie se v průběhu posledních let pro Samsung stala jedním z nejdůležitějších světových trhů. Postavil zde největší továrnu na výrobu smartphonů na světě (přesněji stojí ve městě Noida ve státě Uttarpradéš) a v zemi má také vývojově-výzkumné centrum (Bengalúr, stát Karnátaka). Kromě toho nedávno oznámil, že ve zmíněném Uttarpradéši hodlá postavit za 700 milionů dolarů (zhruba 161 mil. korun) továrnu na výrobu displejů a že od prosince letošního roku začne v zemi vyrábět lokálně televizory.

Související články

Dnes nejčtenější

.