Zavřít reklamu

Samsung zveřejnil zprávu o svých předpokládaných příjmech za třetí kvartál letošního roku a je i přes koronavirovou pandemii značně optimistický. Konkrétně očekává, že tržby dosáhnou 66 bilionů wonů (v přepočtu zhruba 1,3 bilionu korun) a provozní zisk bude činit 12,3 bilionu wonů (přibližně 245 miliard korun).

Příjmy společnosti překonávají očekávání trhu díky vyšším prodejům domácích zařízení, polovodičových čipů a smartphonů. V porovnání s čísly z minulého roku stoupl provozní zisk společnosti o 58 % z 7,78 bil. wonů (v přepočtu ze zhruba 155 mld. korun) a tržby se zvýšily o 6,45 % z 62 bil. wonů (1,2 bil. Kč). Tržby a provozní zisk ve druhém čtvrtletí letošního roku činily 52,97 bil. wonů (zhruba bilion korun), resp. 8,15 bil. wonů (asi 163 mld. Kč).

I když ve zprávě nejsou uvedeny předpokládané příjmy divize Samsung Electronics, očekává se, že smartphonovému byznysu se dařilo díky solidním prodejům telefonů řady Galaxy A a Galaxy Note 20. Podle všeho se prodávaly dobře i domácí spotřebiče a televizory, a to díky kumulované poptávce v různých zemích světa v souvislosti s otevíráním ekonomik po období lockdownu.

Technologický obr také podle všeho kvůli pandemii omezil náklady na offline marketing, což vedlo k vyšším ziskům. Přes pokles cen paměťových čipů se předpokládá, že Samsungu se dařilo i v tomto segmentu – díky zvýšené poptávce po serverech. Stejně tak se očekává, že si dobře povede segment displejů a počítačových čipů, a to v souvislosti s launchem nových produktů klientů Samsungu ve třetím čtvrtletí.

Související články

Dnes nejčtenější

.