Zavřít reklamu

Samsung tento rok uzavřel exkluzivní marketingovou smlouvu s korejskou chlaepckou kapelou BTS. K-popová banda si po celém světě užívá slávy betušených rozměrů a dohoda s korejským výrobcem elektroniky jí dala možnost proniknout na další, k-popem zatím ne úplně dotčené trhy. Samsung nyní připomíná, že v této formě spolupráce s velkými popkulturními ikonami není nováček. S různými celebritami a značkami spolupracuje už více než deset let.

Spolupráce s BTS zatím pro Samsung vyústila v kraťoučké video klipy, ve kterých můžeme vidět členy kapely používat telefony od Samsungu, a ve speciální BTS edici Samsung Galaxy S20 Ultra+. Podobné edice ale korejská společnost nabízela už roku 2007, kdy na trh vyslala růžovou variaci telefonu Samsung B Phone, která nedla jméno zpěvačky Beyoncé. Po úspěchu filmových Avengers získal výrobce v roci 2013 licenci pro výrobu speciální edice Galaxy S6 Edge, požehnanou samotným Iron Manem.

Tento rok Samsung spojil síly s hrdiny z předaleké galaxie a vydal Star Wars edici Galaxy Note 10+, kterou považuje za velký úspěch. Poslední roky jsou ale spíše ve znamení spolupráce s k-popovými kapelami. Před smlouvou s BTS Samsung spolupracoval s dívčí kapelou Blackpink. Ta dala vznik zvláštní růžovo-černé edici Galaxy A80. Korejský výrobce se tak určitě nefláká a i v budoucnu pro nás bude mít další zajímavé možnosti, jak volbou toho správného přístroje vyjádřit náklonnost k určité značce.

Související články

Dnes nejčtenější

.