Zavřít reklamu

Chytré hodinky Fitbit Sense byly na scénu uvedeny v srpnu a jedno z jejich hlavních lákadel byla funkce měření EKG. Ta však byla ve specializované aplikaci kvůli chybějícím certifikátům deaktivovaná. To se však nyní změnilo a z hlediska zdravotních funkcí nejpokročilejší hodinky Fitbitu začaly v USA, Velké Británii a Německu dostávat aktualizaci, která měření elektrokardiogramu v aplikaci zpřístupňuje.

Podle výrobce je funkce z téměř 99 % úspěšná v detekci fibrilace síní a poskytuje prý 100% přesné měření srdečního tepu. Hodinky kromě toho – díky senzoru SpO2 – umožňují měřit hladinu kyslíku v krvi a do vínku též dostaly senzor elektrodermální aktivity, který měřením úrovně potu poskytuje správné údaje o úrovni stresu, a nechybí ani senzor měřící teplotu kůže nebo možnost přes aplikaci Fitbit sledovat menstruační cyklus.

Mimo zdravotní funkce nabízí Fitbit Sense týdenní výdrž baterie, přes 20 cvičebních módů, celodenní sledování aktivit, podporu hlasových asistentů Googlu a Amazonu, podporu mobilních plateb prostřednictvím služby Fitbit Pay a v neposlední řadě voděodolnost, zabudovanou GPS nebo režim displeje always-on.

Hodinky se již prodávají v USA, a to za cenu 330 dolarů, Evropa si musí ještě týden počkat. Stát zde budou 330 eur (v přepočtu zhruba 9 tisíc korun).

Připomeňme, že měřit EKG umějí také hodinky Apple Watch, Samsung Galaxy Watch 3 a Withings ScanWatch.

Související články

Dnes nejčtenější

.