Zavřít reklamu

Řada majitelů smartphonů a tabletů značky Samsung netuší, k čemu vlastně slouží aplikace One UI Home. Tato aplikace nemá svou vlastní ikonku na ploše, přesto je důležitou součástí systému. K čemu One UI Home slouží a je možné ji odinstalovat?

Grafická nadstavba, dnes známá jako One UI, byla poprvé představena v listopadu roku 2018 spolu s aktualizací operačního systému Android 9 Pie, tehdy ale ještě nesla název Samsung Experience. Součástí uživatelského rozhraní smartphonů značky Samsung je launcher, který umožňuje uživatelům spouštět aplikace a upravovat plochu smartphonu. One UI Home je oficiálním launcherem od Samsungu, určeným pro smartphony a tablety produktové řady Galaxy. Aplikace je nativní součástí všech zmíněných zařízení značky Samsung a běží na všech verzí grafické nadstavby One UI.

One UI Home umožňuje majitelům chytrých mobilních zařízení produktové řady Galaxy skrýt navigační tlačítka v zájmu používání full-screen gest na domovské obrazovce, uzamknout rozvržení plochy po uspořádání ikonek, ukládat aplikace do složek a mnoho dalšího. Jedná se o systémovou aplikaci – nemůžete ji tedy deaktivovat ani vymazat. Samsung sice uživatelům umožňuje instalovat a používat launchery třetích stran, nenabízí ale možnost smazání nativního launcheru. Spousta uživatelů se o existenci One UI Home dozví ve chvíli, kdy zjišťuje, které aplikace nejvíce ovlivňují spotřebu baterie jejich zařízení. V tomto směru ale nemusíte mít žádné obavy – One UI Home představuje pro baterii jen zanedbatelnou zátěž, která se zvyšuje pouze tehdy, když ji uživatel aktivně používá, nebo když má tendence používat hodně widgetů. Pokud nechcete stahovat launchery třetích stran, představuje One UI Home skvělou cestu k přizpůsobení vašeho zařízení – můžete nastavovat vlastní tapety a motivy, přidávat další stránky plochy a pohrát si s widgety a aplikacemi.

Dnes nejčtenější

.