Zavřít reklamu

Samsung patří mezi největší výrobce smartphonových fotosenzorů. Podle nejnovější zprávy společnosti Strategy Analytics se jihokorejský technologický gigant na tomto trhu v první polovině letošního roku umístil druhý. Jedničkou je Sony a první trojici uzavírá čínská firma OmniVision.

Během první poloviny letošního roku činil podíl Samsungu na tomto poli 32 %, Sony 44 % a OmniVisionu 9 %. Díky stoupající poptávce po smartphonech s více fotoaparáty trh s mobilními fotosenzory z roku na rok vzrostl o 15 % na 6,3 miliardy dolarů (v přepočtu přibližně 145 mld. korun).

Samsung začal senzory s ultravysokým rozlišením do světa vypouštět před několika lety. Poté, co na trh loni uvedl senzory s rozlišením 48 a 64 MPx, vypustil do světa ještě v témže roce  – jako první na světě – senzor s rozlišením 108 MPx (ISOCELL Bright HMX). Sluší se podotknout, že průkopnický senzor vyvinul ve spolupráci s čínským smartphonovým obrem Xiaomi (jako první jej použil telefon Xiaomi Mi Note 10).

V letošním roce Samsung představil další 108MPx senzor ISOCELL HM1 a také senzor ISOCELL GN1 s rozlišením 50 MPx a dualpixelovým automatickým ostřením a má v plánu vypustit do světa senzory s rozlišením 150, 250 a dokonce 600 MPx, a to nejen pro smartphony, ale i automobilový průmysl.

Související články

Dnes nejčtenější

.