Zavřít reklamu

Od té doby, co Samsung představil svůj poslední fotoaparát Galaxy Camera 2  s velkým displejem a operačním systémem Android uběhla již dlouhá léta. Na tomto poli se pokoušeli, s větším či menším úspěchem, prorazit i další výrobci elektroniky. Po přibližně roce od posledního takového počinu přichází se svým experimentem společnost Zeiss v podobě Zeiss ZX1.

Tento fotoaparát je vstupem Zeissu na trh digitálních fotoaparátů, který byl představen  již v roce 2018, ale teprve nyní byly spuštěny předobjednávky. Přístroj se pyšní full frame 37,4MPx obrazovým snímač, pevným 35mm objektivem se světelností f/2 nebo elektronickým hledáček.

A co nabídne Zeiss ZX1 oproti klasickým fotoaparátům? Na první pohled si můžeme všimnout 4,3″ displeje s rozlišením 1280×720 pixelů, na kterém dále uvidíme speciálně upravenou verzi Androidu s předinstalovanou aplikací Adobe Photoshop Lightroom. K dispozici také dále je Wi-Fi, Bluetooth 4.2 nebo USB 3.1. Potěší také možnost automatické zálohy do NAS nebou cloudu. Foťák je schopný natáčet videa ve 4K (30 snímků za sekundu) nebo Full HD (60 snímků za sekundu), k uložení takto kvalitních videozáznamů slouží integrovaná SSD paměť o velikosti 512GB, možnost rozšíření o SD karty výrobce nezmiňuje. O přísun energie se stará baterie se slušnou kapacitou 3190mAh.

Jak si „nový“ digitální fotoaparát povede v testech kvality fotek a videí nebo jaká bude výdrž baterie, si budeme muset ještě chvíli počkat. Zeiss ZX1 je možné předobjednat v USA za 6000$, v přepočtu cca 138 000Kč. Zařízení bude možné koupit i v Česku, cena však prozatím nebyla oznámena.

Zdroj: ZEISS, Android Authority

Dnes nejčtenější

.