Zavřít reklamu

Segment herních smartphonů se v posledních letech utěšeně rozrůstá a svého zástupce v něm mají značky jako Xiaomi, Nubia, Razer, Vivo nebo Asus. Nyní by se k nim mohl přidat další hráč, čipový gigant Qualcomm. Ten se podle tchajwanského webu Digitimes citovaného serverem Android Authority chystá spojit s výše zmíněným Asusem a vyvinout pod svým brandem rovnou několik herních telefonů. Uvedeny na scénu by prý mohly být již koncem roku.

Podle webu bude mít Asus za úkol navrhnout a vyvinout hardware, zatímco Qualcomm bude zodpovědný za „průmyslový design“ a „softwarovou integraci své platformy Snapdragon 875“.

Qualcomm své nové vlajkové čipsety tradičně představuje v prosinci a uvádí je na trh v prvním kvartálu následujícího roku. Je tedy logické, že smartphony vyrobené ve spolupráci s tchajwanským partnerem by byly dostupné až od začátku příštího roku, pokud se jejich launch uskuteční v tomto roce.

Podle webu si smlouva mezi partnery také žádá společný nákup komponent jak pro herní telefony Asusu ROG Phone, tak herní smartphony Qualcommu. Konkrétně se prý jedná o displeje, paměti, fotografické moduly, baterie a chladicí systémy. To naznačuje, že herní smartphony čipového obra by mohly sdílet část hardwarové DNA se současnými či budoucími herními telefony Asusu.

Web dodává, že Qualcomm a Asus předpokládají, že vyrobí kolem milionů telefonů za rok, přičemž 500 tisíc kusů by mělo spadat pod značku Qualcommu a zbytek pod značku ROG Phone.

Související články

Dnes nejčtenější

.