Zavřít reklamu

Samsung si podle zpráv z Jižní Koreje zajistil kontrakt na výrobu čipů Snapdragon 750. Nový 5G čipset by měly používat prémiové smartphony pro střední třídu. Hodnota „dealu“ v tuto chvíli není známa.

Samsung, přesněji řečeno jeho polovodičová divize Samsung Foundry, by čip měl vyrábět pomocí 8nm FinFET procesu. Jako první je prý do vínku dostanou telefony Samsung Galaxy A42 5G a Xiaomi Mi 10 Lite 5G, které by měly být uvedeny na scénu ke konci roku.

Jihokorejský technologický obr si nedávno zajistil kontrakty na výrobu chystaného vlajkového čipu Qualcommu Snapdragon 875, který bude podle všeho vyráběn 5nm EUV procesem, grafických karet řady RTX 3000 od Nvidie, jež budou vyráběny 8nm procesem, a také čipu IBM pro datová centra POWER10, který bude vyráběn 7nm procesem. Kontrakty Samsungu s Qualcommem jsou podle insiderů z technologického byznysu výsledkem technologické zdatnosti Samsungu a lepších cen.

Samsung údajně plánuje každý rok vynaložit 8,6 miliardy dolarů (v přepočtu necelých 200 mld. korun) na vývoj a vylepšování svých čipových technologií a nákup nových zařízení. I když vstoupil na trh s polovodiči pozdě, dnes již konkuruje současné jedničce trhu, tchajwanské společnosti TSMC. Podle konzultantské firmy v oblasti technologií TrendForce nyní činí podíl Samsungu na globálním trhu s polovodiči 17,4 %, přičemž tržby za třetí kvartál letošního roku dle jejího odhadu dosáhnou 3,67 mld. dolarů (v přepočtu přes 84 mld. korun).

Dnes nejčtenější

.