Zavřít reklamu

Samsung oznámil, že utratí 34,1 milionu dolarů (v přepočtu přes 784 mil. korun) za 31 výzkumných projektů. Tyto projekty jsou rozkročeny napříč základními vědami, komunikačními prostředky, informačními a komunikačními technologiemi a materiálovými vědami. Technologický gigant potvrdil projekty, které byly finalizovány pro druhou polovinu letošního roku.

Výzkumné projekty, které si Samsung vybral, zahrnují ty věnující se buněčné terapii, chodícím robotům a výzkumu lidských chuťových receptorů. V roce 2013 společnost vyčlenila celkem 1,3 miliardy dolarů (v přepočtu zhruba 30 miliard korun) na projekty domácích vědců, kteří pracují na technologiích budoucnosti. Dosud z tohoto balíku poskytla téměř 700 mil. dolarů na celkem 634 projektů univerzit a veřejných výzkumných institucí.

Z patnácti projektů v oblasti základních věd, které od Samsungu ještě letos obdrží granty, se pět týká matematiky, čtyři věd o živé přírodě, čtyři jsou z oblasti chemie a dva se dotýkají fyziky.

V oblasti informačních a komunikačních technologií si Samsung vybral devět projektů, které zahrnují ovládání robotů a zařízení nové generace pro diagnostiku chorob sítnice. Sedm projektů souvisejících s medicínou bylo zařazeno do užšího výběru.

Samsung se výší finančních prostředků vynakládaných na výzkum a vývoj řadí mezi naprostou světovou špičku. Jen za první polovinu letošního roku do této oblasti „nalil“ rekordních 8,9 mld. dolarů (v přepočtu přes 200 mld. Kč).

Dnes nejčtenější

Další články