Zavřít reklamu

Neuplynuly ještě ani tři roky od představení virtuálního asistenta Bixby a již nyní se rozhodla společnost Samsung ukončit jednu ze čtyř klíčových častí aplikace, konkrétně se jedná o Bixby Vision. Tato vychytávka využívala rozšířenou realitu (AR) ke „komunikaci“ s okolním světem. Vypnuty budou funkce Místa, Make-Up, Styl a Vybavení bytu a to od prvního listopadu, informuje o tom hláška, která se objeví na displeji po spuštění Bixby Vision v podporovaném zařízení.

Asistenta Bixby doprovázeli problémy v podstatě už od jeho představení po boku Galaxy S8. Samsung nestihl Bixby dokončit do zahájení prodeje Galaxy S8 a tak se stalo, že asistent nerozuměl angličtině. Jak byl přidán až později a i tak se čekání příliš nevyplatilo, kvalita porozumění nebyla kdo ví jak úžasná. Také další funkce byly na různých trzích přidávány až postupně, jednou z nich byla i Bixby Vision. Tato vychytávka využívala rozšířenou realitu, stačilo tedy namířit zařízení na určitou věc a Bixby ji rozpoznal a zobrazil o co se jedná, přeložil nápis nebo našel, kde předmět koupit a podobně. Funkce Bixby Vision byla jakousi odpovědí na ostatní výrobce (zejména Apple), jenže Samsung trochu zaspal a jeho rozšířená realita nedosahovala takových kvalit jako u jeho konkurentů. Není proto zase tak velkým překvapením, že se jihokorejský technologický gigant rozhodl funkci ukončit. Může se však stát, že na některých trzích bude fungovat Bixby Vision déle a to z důvodu plnění smluvních závazků ze strany Samsungu vůči jeho partnerům.

Bixby se nikdy netěšil takové oblibě jako například Siri od Applu nebo Google Asisstant společnosti Google. Bude zajímavé sledovat, kam se jeho vývoj bude dál posunovat nebo zda se úplně ukončí. Jak si stál Bixby u vás? Používali jste funkci Bixby Vision? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

Dnes nejčtenější

.