Zavřít reklamu

Společnost Fossil uvedla na trh nové chytré hodinky Gen 5E. Jde o „osekanou“ verzi hodinek Gen 5 z minulého roku, která je však dostupná ve více velikostech a za příznivější cenu.

Hodinky se nabízejí nově ve velikosti 42 mm a také třech nových 44mm stylech. Do vínku dostaly OLED displej s úhlopříčkou 1,19 palců (u Gen 5 je to 1,28 palců) a většinu funkcí jako starší sourozenec, včetně monitorování spánku, měření srdečního tepu, sledování aktivit nebo fitness funkcí. všechny verze hodinek budou kompatibilní s představeným iPhone 12.

Stejně jak Gen 5 novinku pohání čipset Snapdragon Wear 3100, který doplňuje rovněž 1 GB operační paměti a o polovinu menší vnitřní paměť – 4 GB. Softwarově jsou postaveny na systému Wear OS a kapacita baterie činí 300 mAh.

Hodinky kromě toho disponují reproduktorem a mikrofonem, které uživateli umožňují provádět hovory přes spárovaný telefon s Androidem nebo iOS či pokládat dotazy hlasovému asistentovi Googlu, vodotěsností do hloubky až 30 m a podporou mobilní plateb přes NFC. Oproti „plnohodnotnému“ modelu zde chybí senzor okolního světla, barometr, kompas a samostatná GPS. Dalším „odlehčením“ je nemožnost otáčet korunkou.

Novinka se začne prodávat od začátku listopadu a její cenu výrobce stanovil na 249 dolarů (v přepočtu zhruba 5 700 korun). To je o 50 dolarů méně, než za kolik se prodává sourozenec.

Související články

Dnes nejčtenější

.