Zavřít reklamu

Samsung si obvykle vyrábí baterie do svých telefonů sám. Vypadá to ale, že se při sestavování modelů z nadcházející řady S21 spolehne na externí firmu. Tou má být čínský gigant Amperex Texhnology Limited. Ten už koresjké firmě poskytoval baterie do modelů nižších řad Galaxy A a Galaxy M. Naposledy se ve vlajkových řadách výrobce čínské baterie objevily v roce 2018 v modelech Galaxy S9. Jde už o druhý případ, kdy je Amperex zmiňován jako dodavatel baterií pro nadcházející vlajkové lodě společnosti.

Amperex byl zmíněn i v předcházejících uniklých specifikacích jednotlivých modelů. Podle těch má čínská firma do modelů S21, S21+ a S21 Ultra poskytout baterie o kapacitách 4000 mAh, 4800 mAh a 5000 mAh. Nepůjde tedy o žádnou velkou změnu oproti řadě S20. Jedině baterie S21+ se oproti předcházejícímu „plusku“ zvětší o 300 mAh.

Nejde zatím o oficiální zprávy, takže není jasné, zda-li Samsung objednávky baterií nerozdělí mezi více firem. Minulé modely výrobce běžely na zdrojích z domovské společnosti Samsung SDI, která drží první místo v žebříčku nejpoužívanějších baterií v mobilních zařízeních. Čínský Amperex je na třetím místě, těsně za korejským LG Chem. Samsungovská řada S21 by se měla dočkat vydání někdy na začátku roku 2021. Pokud by kopírovala letošní řadu S20, telefony by měly na trh dorazit v březnu.

Související články

Dnes nejčtenější

.