Zavřít reklamu

Jak známo, Google si na bezpečnosti svého mobilního operačního systému Android velmi zakládá. V minulosti spustil několik iniciativ, které ji mají vylepšovat, viz používání obchodu Google Play k urychlení vydávání bezpečnostních aktualizací nebo nabízení odměn za odhalení zranitelností. Nyní oznámil, že spustil nový program nazvaný Android Partner Vulnerability Initiative, jehož cílem je varovat před bezpečnostními chybami Androidu speciálně v zařízeních třetích stran.

Google ve svém blogovém příspěvku dodává, že nový program již vyřešil řadu problémů. Přímo v příspěvku neuvádí podrobnosti, jeho nástroj na sledování chyb však ano. Podle něj měl například Huawei v loňském roce potíže s nechráněnými zálohami zařízení, u telefonů výrobců Oppo a Vivo byly nalezeny zranitelnosti v sideloadingu a ZTE mělo slabá místa ve své službě na odesílání zpráv a automatickém vyplňování formulářů v prohlížeči. Chyby v zabezpečení měla také zařízení (shodou okolností rovněž čínských) výrobců Meizu nebo Transsion.

Google rovněž uvedl, že předtím, než své nálezy pustil ven, zpravil o nich všechny dotčené výrobce. Jak z webu nástroje vyplývá, většina chyb již byla opravena.

Nový program slouží podle všeho jako připomínka, že by uživatelé měli udržovat svá zařízení aktualizovaná, ale svým způsobem také vyvíjí tlak na partnery Androidu: opravte své chyby, nebo se veřejnost dozví, že jste tak neučinili.

Související články

Dnes nejčtenější

.