Zavřít reklamu

Samsung začal na afrických trzích nabízet nový ultra dostupný smartphone. Samsung Galaxy A3 Core nejprve na svém twitterovém účtu představila nigerijská pobočka jihokorejského výrobce, vzápětí se nový telefon začal v zemi prodávat. Zákazníci za něj dají 32500 nigerijských nairů, v přepočtu něco málo pod dva tisíce korun. Nejde o první pokus Samsungu infiltrovat segment extrémně přístupných chytrých telefonů. Nově představenému modelu předcházely A01 Core a M1 Core, které při srovnání s A3 Core vypoví hodně o pravé podstatě telefonu.

A3 Core je totiž prakticky jen přejmenovaný minulý model A01 Core, se kterým novinka sdílí všechny technické specifikace. A3 Core tak nabídne 5,3 palcový PLS TFT LCD displej s malým rozlišením 1480 na 720 pixelů, který je zbavený jakýchkoliv „blbůstek“ a zůstává věrný klasickému placatému designu bez výrůstků pro selfie fotoaparát a s pořádně velkými okraji.

Srdce telefonu běží na čipsetu MediaTek MT6739 se čtyřjádrovým procesorem Cortex-A53 se čtyřmi jádry taktovanými na 1,5 GHz grafickým čipem PowerVR GE8100. Čipset Samsung doplnil jedním gigabajtem operační paměti a šestnácti gigabajty místa v interním úložišti. Telefon nabízí v rozvojových oblastech velmi oblíbenou vlastnost – Dual-SIM a dokáže se s ostatními zařízeními propojovat pomocí moderních standardů Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 802.11 b/g/n. Sluchátka majitelé telefonu připojí i staromódně přes klasický jack.

Cena smartphonu je tak určitě přímo úměrná tomu, co zákazníci můžou od přístroje čekat nebo spíše nečekat. Na našem trhu by A3 Core byl jednoznačně nejlevnějším modelem od Samsungu. Myslíte si, že by u nás uspěl, nebo už tenhle segment mají ve své moci ostatní výrobci? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější

.