Zavřít reklamu

I když současná nabídka špičkových televizorů Samsungu používá technologii QLED, společnost pracuje na několika perspektivních technologiích pro své budoucí modely. Nedávno uvedla na scénu několik televizorů postavených na technologii microLED a pracuje také na modelech používajících technologie Mini-LED a QD-OLED. Podle neoficiálních informací by rád příští rok prodal až 2 miliony Mini-LED televizorů.

Podle analytické společnosti TrendForce představí Samsung novou nabídku QLED televizorů s technologií Mini-LED v roce 2021. Očekává se, že televizory budou mít rozlišení 4K a nabízet se ve velikostech 55, 65, 75 a 85 palců. Díky podsvícení této technologie by měly nabídnout kontrastní poměr 1000000:1, což je podstatně více než poměr 10000:1, který nabízí současná generace televizorů.

Tak vysoký kontrast by mohl být dosažen implementací alespoň 100 zón lokálního stmívání a použitím 8–30 000 vysokonapěťových Mini-LED čipů. Kromě toho by nové modely měly disponovat vyšším jasem a lepším výkonem HDR a barevné palety WCG (Wide Color Gamut).

Mini-LED obrazovky nabízejí nejen znatelně lepší kvalitu obrazu než LCD displeje, ale je také známo, že jsou nákladově efektivnější než obrazovky s technologií OLED. Mini-LED displeje chtějí do svých budoucích produktů implementovat i další technologičtí obři jako Apple (konkrétně do nového iPadu Pro, který má představit koncem roku) nebo LG (jako Samsung do televizorů příští rok).

Související články

Dnes nejčtenější

.