Zavřít reklamu

5G sítě jsou budoucností (nejen) mobilních zařízení, jejich zavádění je však stále v počátečních fázích a jen málo zemí světa je má připravené pro zákazníky. Jak vyplývá z analýzy společnosti Omdia, v pokroku při jejich zavádění zůstává celosvětovým lídrem Jižní Korea, následovaná Švýcarskem, které se dostalo před Kuvajt.

Omdia pracuje s daty získanými v prvním kvartálu letošního roku a analyzuje pět klíčových ukazatelů. Díky pokroku švýcarské společnosti Sunrise se alpská země dostala před Kuvajt s 426 městy a menšími městy, které mají alespoň 80 % 5G konektivity, a toto číslo se do května zvýšilo na 535. Největším konkurentem firmy Sunrise je telekomunikační gigant Swisscom, který již dosáhl svého cíle devadesátiprocentního pokrytí.

Analýza nicméně upozorňuje na podstatnou věc, a to na tu, že dostupnost zařízení podporujících 5G sítě je v současnosti omezená. Lídrem v jejich osvojování je opět Jižní Korea, která jich má 5,88 milionu, což je desetina veškerých zařízení používaných v zemi.

Druhé tentokrát není Švýcarsko, nýbrž Velká Británie. Omdia vyzdvihuje, že britská vláda masivně investuje do digitální konektivity. Konkrétně na tento účel vyčlenila 1,1 miliardy liber, přičemž část těchto prostředků (přesněji necelá třetina) půjde na infrastrukturu, aby se podpořily investice do nových mobilních a pevných sítí. Mezi členy EU v tomto ohledu dělají největší pokrok Německo a Finsko.

Témata:

Dnes nejčtenější

.