Zavřít reklamu

Jak známo, Samsung a Microsoft jsou dlouhodobými partnery v různých projektech a technologiích včetně cloudových služeb, služby Office 365 nebo Xboxu. Nyní technologičtí obři oznámili, že spojili síly, aby nabídli end-to-end cloudová soukromá řešení pro 5G sítě.

Samsung umístí svou 5G síť vRAN (Virtualized Radio Access Network), technologie vícepřístupového edge computingu a virtualizované jádro na cloudovou platformu Microsoftu Azure. Podle Samsungu nabídne partnerova platforma lepší bezpečnost, což je klíčový aspekt pro firemní sféru. Tyto sítě by prý mohly fungovat například v obchodech, chytrých továrnách nebo na stadionech.

samsung microsoft

„Tato spolupráce zdůrazňuje zásadní přínosy cloudových sítí, které mohou urychlit rozšíření 5G technologie v podnikové sféře a pomoci firmám s rychlejší implementací soukromých 5G sítí. Zavedení plně virtualizovaných 5G řešení na cloudové platformě rovněž umožňuje obrovská vylepšení škálovatelnosti a flexibility sítí pro mobilní operátory a podniky,“ uvedl v prohlášení jihokorejský technologický kolos.

Samsung nebyl v oblasti síťového byznysu velkým hráčem, ale od doby, co začaly problémy smartphonového a telekomunikačního obra Huawei, vycítil příležitost a snaží se v této oblasti rychle expandovat. Nedávno uzavřel dohody o nasazení 5G sítí např. s firmami Verizon v USA, KDDI v Japonsku a Telus v Kanadě.

Související články

Dnes nejčtenější

.