Zavřít reklamu

Kapacita baterie chystaného telefonu Samsung Galaxy S21 Ultra (nebo S30 Ultra; Samsung jméno příští vlajkové řady ještě nezveřejnil) je podle všeho potvrzená. Alespoň to naznačuje uniklý dokument čínského telekomunikačního úřadu 3C, podle nějž bude mít baterie „papírovou“ kapacitu 4885 mAh, což se rovná typické kapacitě kolem 5000 mAh. Nedávno se stejnou hodnotou přišla i korejská certifikační agentura.

V dokumentu se také uvádí, že baterie k nejvyššímu modelu připravované řady bude vyrábět čínská společnost Ningde Amperex Technology. O stejné společnosti se zmiňuje i dokument korejské agentury v souvislosti s kapacitou baterie modelu Galaxy S21 Plus (S30 Plus).

To, že Galaxy S21 Ultra (S30 Ultra) má mít stejnou kapacitu jako jeho předchůdce, každopádně neznamená, že bude mít i stejnou výdrž. Záležet bude zejména na tom, jak budou nové čipy, které by měly novou řadu pohánět (spekuluje se o Exynosu 2100 a Snapdragonu 875), v řízení spotřeby energie efektivní.

Podle dosavadních neoficiálních informací telefony řady dostanou do vínku 65W rychlé nabíjení, podporu dotykového pera S Pen, 120Hz obnovovací frekvenci displeje ve výchozím rozlišení (u předchůdců je 120Hz frekvence podmíněná snížením rozlišení), 150MPx hlavní fotoaparát a model Ultra až 16 GB operační paměti. Po stránce designu se neočekávají velké změny. Řada by měla být představena začátkem příštího roku, pravděpodobně v únoru nebo březnu.

Související články

Dnes nejčtenější

.