Zavřít reklamu

Společnost Samsung si v letošním roce vede dobře i navzdory koronavirové krizi. Podle analýzy společnosti Counterpoint Research v srpnu obhájila pozici největší značky smartphonů, a podařilo se jí také zvýšit svůj podíl na trhu v Indii a ve Spojených státech amerických. Jihokorejský gigant se letos v srpnu umístil na přední příčce žebříčku výrobců chytrých mobilních telefonů s celkovým podílem 22 %, konkurenční Huawei skončil na druhé pozici s 16% podílem.

Letos na jaře ale ještě situace nevypadala pro Samsung příliš nadějně – v dubnu se zmíněné společnosti Huawei podařilo Samsung předehnat, ten pro změnu držel prvenství loni v květnu. Bronzovou pozici na zmíněném žebříčku obsadila v srpnu společnost Apple s 12% podílem na trhu, na čtvrté příčce skončila společnost Xiaomi s podílem 11 %. Výraznější růst pak společnost Samsung zaznamenala v Indii, a to v důsledku protičínských, které v zemi vyvolaly červnové střety na hranicích obou zmíněných zemí.

Samsungu se začíná dařit čím dál lépe také na území Spojených států – zde jsou pro změnu důvodem sankce, které americký prezident Donald Trump uvalil vůči Číně, a v jejichž důsledku výrazně oslabila pozice společnosti Huawei na tamním trhu. Analytik společnosti Counterpoint Research Kang Min-Soo uvedl, že současná situace představuje pro Samsung výbornou příležitost k ještě většímu posílení na trhu, a to nejenom v Indii a ve Spojených státech, ale také na evropském kontinentu.

Související články

Dnes nejčtenější

.