Zavřít reklamu

Společnost Google i nadále pokračuje ve vylepšování své komunikační platformy Google Meet. Příslušná mobilní aplikace ve verzi pro operační systémy iOS a Android nově získává užitečnou funkci potlačení okolního hluku. Nová vylepšení zajisté potěší i učitele a lektory, protože služba Google Meet se také nově dočká funkce docházky.

Opatření, spojená s letošní koronavirovou pandemií, přinutila řadu uživatelů pracovat, učit se nebo naopak vyučovat z domova. Platforma Google Meet tak začala být využívána ve větší míře než obvykle, na což společnost Google vcelku pružně zareagovala nejrůznějšími vylepšeními. Videokonferenční aplikace Meet se tak dočkala například funkce rozmazání pozadí pro lepší soukromí, a nejnověji si uživatelé mohou aktivovat funkci potlačení okolního hluku pro ještě pohodlnější komunikaci z domácího prostředí. Díky této funkci dojde v průběhu videohovorů k účinnému odflitrování rušivých elementů, jako je třeba klapání klávesnice, otevírání a zavírání dveří nebo třeba zvuky dopravy či stavebních prací zvenčí. K efektivní izolaci hluku využívá aplikace Google Meet umělou inteligenci v cloudu.

Funkci potlačení okolního hluku je možné aktivovat v příslušné aplikaci po klepnutí na Nastavení. Ve výchozím nastavení je zmíněná funkce vypnutá, přičemž společnost Google doporučuje její deaktivaci v případě, že je důležitou součástí hovoru i neverbální zvuk – například pro online výuku hry na hudební nástroje. Funkce potlačení okolního hluku je k dispozici pro G Suite Enterprise a G Suite Enterprise pro vzdělávací účely. Není zahrnuta v programu G Suite Basic, G Suite Business, G Suite pro vzdělávání, or G Suite pro neziskové organizace. K dispozici není ani pro uživatele v Jižní Africe, Spojených arabských emirátech a okolí.

Dnes nejčtenější

.