Zavřít reklamu

Společnost Samsung zveřejnila tento týden na svých oficiálních webových stránkách zajímavou infografiku s přehledem o vývoji svých skládacích smartphonů. Jihokorejský gigant se nijak netají tím, že má s tímto typem chytrých mobilních telefonů velké plány, a že by skládací smartphony rád zpřístupnil co možná nejširší uživatelské základně.

Infografika přehledně porovnává modely Samsung Galaxy Fold, Samsung Galaxy Z Flip 5G a Samsung Galaxy Z Fold 2. První jmenovaný model pochází z roku 2019, o rok později už společnost Samsung rozšířila portfolio svých skládacích smartphonů o Galaxy Z Flip a Galaxy Z Fold 2. Zatímco obě verze Samsungu Galaxy Fold jsou si designově podobné, Galaxy Z Flip má jiný způsob otevírání a ve složeném stavu je výrazně menší.

Vrchní displeje modelů Galaxy Fold a Galaxy Fold 2 jsou ve srovnání s vrchním displejem Galaxy Z Flip rozměrnější -jejich úhlopříčky činí 4,6 palce (Galaxy Fold) a 6,2 palce (Galaxy Fold 2). Samsung Galaxy Z Flip je na vrchní straně opatřen drobným displejem o úhlopříčce 1,1 palce. Na rozdíl od obou generací Galaxy Fold mu také chybí vrchní kamera – je vybaven pouze předním a zadním fotoaparátem.

Baterií s největší kapacitou – 4500 mAh – se může pochlubit Samsung Galaxy Fold 2. generace, naopak baterií s nejmenší kapacitou (3300 mAh) je vybaven Galaxy Z Flip. Všechny tři modely podporují rychlé nabíjení a funkci Wireless PowerShare. Podrobnou infografiku si můžete prohlédnout ve fotogalerii tohoto článku.

Který ze skládacích smartphonů od Samsungu je vaším osobním favoritem?

Související články

Dnes nejčtenější

.