Zavřít reklamu

Nejnovější betaverze komunikační aplikace WhatsApp pro Android naznačuje, že se chystá výrazné vylepšení zabezpečení pro ty uživatele, kteří spolu s mobilní verzí aplikace používají také její webovou variantu. Ti by se v dohledné době mohli teoreticky dočkat podpory ověření za pomoci otisků prstů.

Na webu WABetaInfo se tento týden objevily informace o tom, že se pro betaverzi aplikace WhatsApp s označením 2.20200.10 již brzy chystá další vylepšení po stránce zabezpečení. Webová aplikace s názvem WhatsApp Web je mezi uživateli poměrně oblíbená. Slouží jako doplněk ke klasické mobilní verzi tohoto messengeru, a uživatelé ji dosud mohli propojit se svým účtem prostřednictvím načtení QR kódu na monitoru počítače. Podle webu WABetaInfo by v budoucnu mělo být možné aktivovat přihlášení k webové verzi aplikace WhatsApp po ověření za pomoci otisku prstu na příslušném mobilním zařízení.

Toto vylepšení soukromí je poměrně důležité – při současném způsobu ověření je totiž teoreticky možné, aby k webové verzi aplikace WhatsApp na počítači získalo přístup více cizích osob. V budoucnu by ale mohlo být přihlášení na Web WhatsApp možné i po načtení otisku prstu. Zatím není jasné, zda se v aplikaci do budoucna chystá také ověření za pomoci funkce Face Unlock. Vzhledem k tomu, že řada smartphonů s operačním systémem Android tento způsob ověření podporuje. Zatím také není jasné, zda ověření za pomoci otisku prstu v budoucnu zcela nahradí načítání QR kódu – řada starších smartphonů totiž tuto funkci postrádá. Zmíněná verze je každopádně zatím ve velmi časném stádiu vývoje a o zařazení ověření za pomoci otisku prstu do plné verze zatím nejsou k dispozici žádné informace.

Dnes nejčtenější

Další články