Zavřít reklamu

Pomalu se blíží doba, kdy přijde čas na zhodnocení toho, jak si jednotliví výrobci smartphonů vedli po stránce prodeje svých zařízení. V případě společnosti Samsung se předpokládá, že si na poli celosvětových prodejů smartphonů v letošním roce udrží svou vedoucí pozici. Tu by měla v následujícím roce nejenom obhájit, ale podle analytiků dokonce ještě více upevnit.

Podle společnosti Strategy Analytics by jihokorejský gigant mohl v letošním roce dosáhnout až 265,5 milionu prodaných smartphonů. To je sice ve srovnání s 295,1 milionu z loňského roku pokles, jedná se ale i tak o úctyhodný výkon. V příštím roce by měl Samsung podle odborníků ze Strategy Analytics opět dosáhnout hranice 295 milionů prodaných smartphonů, v lepším případě ji ještě překročit. Zásluhu na tom mají mít kromě jiného také skládací smartphony a telefony s 5G konektivitou.

Společnost Strategy Analytics dále předpovídá, že prodej smartphonů jako takových by měl letos zaznamenat meziroční pokles o 11 % namísto původně očekávaných 15,6 %. Celosvětový trh se smartphony se podle dostupných zpráv vzpamatovává z následků koronavirové pandemie o poznání rychleji. Trhu se smartphony by podle Strategy Analytics měl po stránce prodejů i v příštím roce vévodit Samsung, následovaný značkami Huawei a Apple. Samsung se musí potýkat s jistými těžkostmi zejména v Číně, kde čelí poměrně velké konkurenci v podobě místních značek, i zde by se mu ale mohlo brzy začít blýskat na lepší časy.

Témata: , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.