Zavřít reklamu

Společnost Samsung v nedávné době lákala své zákazníky na brzký příchod funkcí Alt Z Life pro své smartphony. Tento týden začala v tomto směru podnikat první kroky – smartphony Samsung Galaxy A51 a Galaxy A71 se dočkaly první příslušné aktualizace fimwaru. Součástí těchto aktualizací jsou například nové funkce, které souvisí se zabezpečením soukromí, stejně jako funkce, vztahující se k utilitám na smartphonech střední třídy značky Samsung.

Zmíněné smartphony získávají v rámci aktualizace funkci Quick Switch, návrhy obsahu a dále také například užitečné karty v aplikaci Zprávy. Funkce Quick Switch má sloužit k rychlému a snadnému přepínání mezi soukromými a „veřejnými“ režimy aplikací, jako je třeba Fotoaparát, Galerie nebo aplikace třetích stran typu WhatsApp. Zmíněnou funkci mohou uživatelé aktivovat dvojitým stiskem vypínacího tlačítka svého smartphonu. S příchodem funkcí řady Alt Z Life se majitelé příslušných smartphonů dočkají také možnosti uchování soukromého obsahu ve speciální zabezpečené složce, o které budou vědět jen oni sami – společnost Samsung přislíbila, že detaily ohledně všech zmíněných součástí systému Alt Z Life oznámí v dohledné době.

Co se zmíněné funkce návrhů obsahu týče, bude fungovat s přispěním umělé inteligence. Díky ní bude systém ve smartphonu schopný uživatelům doporučit potenciálně citlivý obsah, který by mohl být uložen do zabezpečené složky. Veškerý obsah bude ukládán lokálně na zařízení v rámci co nejvyššího zabezpečení a zachování soukromí. Mezi další součásti nejnovější aktualizace firmwaru dále patří vylepšené přibližování v aplikaci Galerie a vylepšené karty v aplikaci Zprávy. Firmware pro Samsung Galaxy A51 nese číselné označení A515FXXU3BTGF, pro Galaxy A71 se jedná o označení A715FXXU2ATGK. V současné chvíli jsou aktualizace firmwaru dostupné v Indii, v dohledné době se rozšíří i mezi uživatele v dalších regionech.

Související články

Dnes nejčtenější

.