Zavřít reklamu

Společnost Corning, která vyrábí pro smartphony ochranná skla, je údajně připravena vyrazit s novou generací skel Gorilla Glass, a to u řady Note 20 (nebo alespoň u Note 20 Ultra). Tyto smartphony od jihokorejské společnosti by tak mohly být vůbec první, které by byly vybaveny novým ochranným sklem této společnosti.

Zdá se, že by se nová skla mohla nazývat Gorilla Glass Victus, a ne Gorilla Glass 7. Některé zdroje ale tvrdí, že by Corning mohl uvést obě skla zároveň. Důležitá ovšem je u tohoto skla odolnost. Gorilla Glass Victus by mělo být dvakrát odolnější proti poškrábání a dvakrát odolnější proti pádu oproti Gorilla Glass 6. Dá se říct, že pro společnost Corning je toto sklo milníkem, neboť se ještě nikdy nepodařilo zároveň zvýšit odolnost proti poškrábání i odolnost proti pádu. Odolnost proti poškrábání se od Gorilla Glass 3 o dost zlepšila, nyní se tedy společnost hlavně snaží zaměřit na druhý aspekt, přičemž toto sklo by bylo údajně schopno odolat pádu ze dvou metrů, zatímco předchozí generace zvládá 1,6 metru.

Zajímavé je, že i když Samsung po tomto novém sklu sáhne, nemusí to nutně znamenat, že aspekty předchozí generace budou zdvojnásobeny. Corning totiž testuje svá skla o určité tloušťce, jihokorejská společnost by ovšem mohla sáhnou po tenčí variantě, která by měla vlastnosti bližší Gorilla Glass 6. Samsungu se tedy nabízí dvě možnosti. Buď učiní svůj smartphone odolnější, nebo se spokojí s odolností z minulého roku s tím, že raději využije možnosti tenčího profilu. Dobrou zprávou nejen pro Samsung je také fakt, že náklady na novou generaci Gorilla Glass jsou totožné s Gorilla Glass 6. Uvidíme, u kterého modelu tedy Gorilla Glass Victus letos uvidíme. Jak jste spokojeni s odolností krycího skla vašeho smartphonu?

Související články

Dnes nejčtenější

.