Zavřít reklamu

Společnost Google na svém virtuálním summitu Smart Home představila mimo jiné funkci Home / Away, která již brzy bude k dispozici v rámci služeb Google Assistant. Odhalila ale také další stupeň integrace termostatu Nest do aplikace Google Home. Poklepání na položku termostatu v aplikaci Google Home nově umožní uživatelům upravit teplotu na virtuálním ovladači, zobrazeném v režimu celé obrazovky. Ve spodní části se pak zobrazuje vnitřní teplota a uživatelé zde mohou také nastavit režim Cool Mode. Poklepáním na zkratku v pravém horním rohu pak uživatelé získají přístup k dalším možnostem nastavení.

Jedním z témat bylo i ovládání v připravovaném operačním systému Android 11, kde se aplikace Google Home dočká přepracování. V ukázkách, které byly předvedené v rámci summitu, bylo možné vidět například nový nástrojový panel nebo možnost sledování vlhkosti vzduchu, která je v současné chvíli dostupná i v aplikaci Nest. Nový vzhled, položky i funkce aplikace Google Home mimo jiné napovídají, že by se uživatelé v dohledné době mohli při ovládání zařízení Nest mohli obejít bez specifické aplikace.

Aplikace Home v budoucnu nabídne nejen pokročilé možnosti ovládání, ale také například funkci přizpůsobení předvoleb teploty. V nabídce budou tři přednastavené režimy pro různé příležitosti – Comfort, Eco a Sleep, které pomohou nejen s nastavením optimální teploty, ale také s úsporou energie. Součástí aplikace bude i funkce s názvem „Home & Away Routine“, která pomůže s přizpůsobením automatizací prvků chytré domácnosti přítomnosti nebo nepřítomnosti uživatele.

Související články

Dnes nejčtenější