Zavřít reklamu

Společnost Samsung má podle dostupných zpráv v plánu najít nové využití pro jedny ze starších procesorů, kterými byly původně osazeny některé ze smartphonů této značky. Nově by tyto čipy měly najít své uplatnění v připravovaném cenově dostupném tabletu. Ten nese modelové označení SM-T575, a firma ho s největší pravděpodobností vydá ještě v průběhu tohoto roku coby součást produktové řady Galaxy Tab A.

Zmíněným procesorem by měl být model Exynos 9810. Jedná se o druhý procesor, vyrobený prostřednictvím 10nm procesu, který vzešel z dílny Samsungu. Svou premiéru si tyto komponenty odehrály u smartphonů produktové řady Samsung Galaxy S9 počátkem roku 2018, později je firma zavedla i u modelů Galaxy Note 9, Galaxy Xcover FieldPro a Galaxy Note 10 Lite. Důkazy o připravovaném tabletu se objevily na platformě Geekbench. Podle příslušných údajů by na tabletu měl běžet operační systém Android 10 a zařízení by mělo disponovat 4GB RAM. Certifikace, související se zařízením, zase naznačuje přítomnost baterie s kapacitou 5000 mAh.

Připravovaný tablet tak bude představovat – pokud budeme počítat modely Galaxy S9 a Galaxy S9+ samostatně – v pořadí šestý případ využití tohoto procesoru. Zároveň to vypadá, že bude také posledním případem. Tablet by podle všeho měl nabízet LET konektivitu, v úvahu připadá i Wi-Fi only verze. Kromě zmíněného „nízkorozpočtového“ tabletu chystá společnost Samsung pochopitelně i high-endové modely, které by měly být osazeny procesorem Snapdragon 865+ a měly by samozřejmě disponovat také 5G konektivitou.

Samsung Galaxy Tab A

Související články

Dnes nejčtenější

.