Zavřít reklamu

Spolu s tím, jak se blíží vydání očekávaného Androidu 11, se současná verze operačního systému od Googlu dostává k čím dál většímu počtu zařízení. V současné chvíli je již Android 10 k dispozici téměř pro všechny kompatibilní smartphony, a tento týden se konečně dočkali také majitelé loňských tabletů produktové řady Galaxy Tab A 10.1 a Galaxy Tab A 8.0.

Zatímco minulý měsíc byl vydán operační systém Android 10 pro tablety Galaxy Tab S4 a Galaxy Tab S5e, majitelé „áčkových“ tabletů od Samsungu si museli ještě nějakou dobu počkat. Současná aktualizace pro LTE varianty Galaxy Tab A10.1 nese označení T515XXU4BTFK, v případě Galaxy Tab A8.0 se jedná o označení P205DXU5BTFB. Součástí aktualizace je pochopitelně také červnová bezpečnostní záplata a nadstavba One UI, zatím ale není jasné, o kterou verzi One UI se jedná.

V případě tabletů Galaxy Tab S6, Galaxy Tab S4 a Galaxy Tab S5e se vždy jednalo o verzi One UI 2.1, u Galaxy Tab A 10.1 a Galaxy Tab A 8.0 by mohlo jít spíše verzi One UI 2.0. Pokud vlastníte některý z modelů tabletů, které jsou kompatibilní s operačním systémem Android 10, můžete dostupnost softwarové aktualizace zkontrolovat v Nastavení v sekci softwarových aktualizací. Plné verze operačního systému Android 11 bychom se mohli dočkat letos na podzim, seznam zařízení, která se jí s největší pravděpodobností dočkají, najdete zde.

Související články

Dnes nejčtenější

.