Zavřít reklamu

IFA je jeden z největších technologických veletrhů na světě, který se každoročně koná v Berlíně. Tento rok je IFA obzvlášť speciální v tom, že se jedná o jeden z mála veletrhů, který se uskuteční v poměrně normální formě. Veletrh se bude konat od 4. do 9. září v klasických prostorách v Berlíně. Jediné větší omezení je to, že nebude přístupný veřejnosti, ale pouze společnostem a novinářům. Nyní jsme se však dozvěděli, že Samsung na tomto veletrhu neuvidíme, a to poprvé od roku 1991. Důvodem je pandemie covidu-19. Korejská společnost se tak rozhodla pro vyšší bezpečnost a nechce riskovat. Nejedná se o nic překvapivého, ostatně kvůli koronaviru byly například přerušeny i dřívější veletrhy jako je MWC 2020.

V minulosti dokonce Samsung využíval veletrh IFA k představení nových modelů řady Galaxy Note. V současné době už sice organizuje vlastní akci, ale i tak byla IFA důležitým veletrhem, na kterém si mohli novináři i široká veřejnost odzkoušet a osahat nová zařízení, která Samsung chystal pro druhou polovinu roku. V minulém roce si na veletrh Samsung připravil telefon Galaxy A90 5G, což byl první „levnější“ 5G telefon, který nespadal mezi vlajkové modely. Vidět jsme mohli také novinky ohledně produktů do domácnosti.

Vypadá to, že se Samsung zdrží z velkých offline akcí ještě nějakou chvíli. Ostatně i srpnová akce Unpacked, na které máme vidět Galaxy Note 20, Galaxy Fold 2 apod., bude probíhat pouze v online podobě. Do února/března 2021, kdybychom měli vidět Galaxy S21 se snad situace na celém světě uklidní a Samsung se vrátí i k offline akcím.

Související články

Dnes nejčtenější

.