Zavřít reklamu

Google již dlouhé roky experimentuje se spodní lištou v prohlížeči Chrome. Vidět jsme mohli několik různých řešení, která se vždy dostala maximálně do betaverze. Stabilní verze prohlížeče Chrome tak má stále lištu a ovládací prvky úplně nahoře. Nyní Google připravil novou spodní lištu, která se dá v betaverzi Chrome aktivovat.

Někteří z vás si ještě určitě budou pamatovat na Chrome Home, Duplex nebo Duet. To jsou některé názvy spodních lišt, které Google během čtyř let testoval. Duet byl poslední a Google jeho vývoj ukončil na konci května. Zhruba po měsíčním čekání jsme se dočkali náhrady s prozatímním názvem „Conditional Tab Strip“. Tuto lištu se můžete pokusit aktivovat v betaverzi Chrome 84. Stačí si zkopírovat a vložit do vyhledávací lišty následující text: chrome://flags/#enable-conditional-strip. Bohužel to však nezaručuje, že se vám nová lišta objeví, protože Google funkci aktivuje také na straně serveru.

V galerii můžete vidět obrázek, který tuto spodní lištu ukazuje. Nabízí rychlé přepínání mezi posledními otevřenými stránkami a také dvě tlačítka. S prvním se dá okno rychle zavřít, s druhým si naopak můžete nové okno otevřít. Jestli se této lišty dočkáme i ve stabilní verzi prohlížeče je prozatím ve hvězdách. Rozhodně ale nebude překvapivé, pokud Google i tohle řešení zruší. Naštěstí pokud chcete mít prohlížeč se spodní lištou, tak existuje na Androidu plno alternativ jako je třeba Firefox Preview, Samsung Internet Browser nebo třeba Microsoft Edge.

Související články

Dnes nejčtenější