Zavřít reklamu

Google se po delší době rozhodl redesignovat aplikaci Fotky, aby tak držela krok s moderními trendy. Aplikace mimo jiné slaví již páté výročí. Za tuto dobu se z Fotek stala jedna z nejlepších aplikací, které Google nabízí. Redesign aplikace je rozdělen do několika částí. Došlo například na nové logo, přerozdělení hlavního menu a dokonce i nové funkce.

Logo Google Fotek bylo zjednodušeno, zachovávají se však barvy i tvar. Hlavní změna přímo v aplikaci se nachází ve spodním menu, kde jsou nově pouze tři položky – Fotky, Hledání a Knihovna. Všimnout si můžete i toho, že fotografie mají větší náhled, jsou více namačkané na sobě a pokud se jedná o video, tak se bude náhled automaticky přehrávat. Google se také více zaměřuje na vzpomínky. V této části uvidíte mnohem více starších fotografií a videí z minulosti. Není se čemu divit, Google říká, že vzpomínky jsou hodně oblíbenou funkcí Fotek, takže je logické, že funkce obdrží více místa. Nově také půjdou vypnout vzpomínky z určitého časového období a uživatelé také budou moct vybrat osoby, které se ve vzpomínkách nebudou zobrazovat.

V sekci hledání je hlavní novinkou interaktivní mapa, přes kterou si budete moct rychle zobrazit fotografie. Díky této funkci můžete rychle hledat fotografie jen pouze lokace. Čím více budete na mapu přiblížení, tím přesnější výsledky obdržíte. Google nezapomněl opomenout, že v nastavení nabízí možnost odstranění lokace z fotografií, pokud byste o tuto funkci nestáli. Ukládání lokace se dá zrušit i tím způsobem, že fotoaplikaci odeberete práva přístupu k lokaci.

V sekci knihovna uvidíte alba, odpadkový koš s vymazanými fotkami, archivované fotografie a také oblíbené foto a video. Aktualizace vychází postupně na Android i iOS, bohužel se však nedá ručně vynutit. Google ji totiž aktivuje na straně serveru, takže to ještě nějakou chvíli může trvat, než se k vám dostane.

Související články

Dnes nejčtenější

.