Zavřít reklamu

Původně se předpokládalo, že 5G varianta Galaxy Z Flip bude k nerozeznání od klasické 4G verze, kterou jsme mohli vidět na začátku tohoto roku. Vypadá to však, že Samsung plánuje poměrně mnoho změn a netýkají se pouze čipsetu a modemu. Odlišnosti se očekávají u fotoaparátů, sekundárního displeje i baterie.

Nedávno jsme se dozvěděli, že by Samsung Galaxy Z Flip měl obdržet nový čipset Snapdragon 865, který už má v sobě integrovaný 5G modem. Původně se očekávalo, že Samsung ponechá předchozí generaci čipsetu Snapdragon 855+ a pouze přidá 5G modem Snapdragon X50. Jak to ale podle posledních informací vypadá, nejedná se o jedinou změnu.

Díky certifikačnímu procesu jsme se dozvěděli, že Galaxy Z Flip 5G bude mít menší sekundární displej. Nově bude mít velikost 1,05 palců, nicméně rozlišení zůstane identické, tedy 300 x 112 pixelů. Odpověď na zmenšení displeje nalezneme u fotoaparátů. Galaxy Z Flip 5G by měl obdržet novou selfie kameru s 12 MPx a také nové fotoaparáty na zadní straně, první snímač má mít 12 MPx, druhý pak 10 MPx.

Poslední větší změna se nachází u baterií. Klasická verze Z Flip měla jednu baterii o kapacitě 3 300 mAh. 5G varianta už má mít dvě baterie. Jedna bude mít 2 500 mAh, druhá pak 704 mAh. To by mohl být docela „kámen úrazu“, protože celkově bude kapacita o 100 mAh menší, navíc ale musíme připočítat vyšší energetickou náročnost kvůli výkonnějšími čipsetu, a hlavně 5G modemu. Představení telefonu by mělo proběhnout v srpnu.

Související články

Dnes nejčtenější

.