Zavřít reklamu

Google již několik měsíců pracuje na funkci rychlého sdílení souborů s okolím. Bude se jednat o podobnou funkci, kterou majitelé Apple produktů můžou znát pod názvem AirDrop. Na Androidu se bude nazývat Nearby Sharing a jedná se v podstatě o novou generaci Android Beamu.

Google novinky ukázal na videu určeném vývojářům, kde mimo jiné vysvětlují, jak funkci můžou integrovat do svých aplikací. Z videa můžeme vidět, že pokud budeme chtít sdílet například obrázek, tak na obrazovce sdílení uvidíme čtyři nejčastější kontakty, čtyři oblíbené aplikace, možnost rychlého zkopírování a nově i možnost pro rychlé sdílení s okolím. Pokud budou mít uživatelé aktivní Nearby Sharing, tak budou moct obrázek rychle poslat do okolí. Aktivace Nearby Sharing bude probíhat klasicky v panelu rychlého spuštění, kde se objeví nová ikona, jak můžeme vidět na druhém screenshotu.

Nearby Sharing má mít oproti Apple AirDrop jednu velkou výhodu. Google totiž plánuje rozšíření nejen na systém Android, ale také na Chrome OS, Windows, Linux i macOS. A to díky tomu, že se funkce má integrovat do prohlížeče Chrome. Nearby Sharing se tak dostane na mnohem větší počet zařízení než AirDrop a použitelnost funkce se značně navýší.

Dnes nejčtenější

.