Zavřít reklamu

Samsung Internet patří k těm nejoblíbenějším Android prohlížečům. Jedna z největších nevýhod však byla v tom, že nepodporoval API pro automatické vyplňování. To znamená, že pokud jste používali nějakého správce hesel, tak v tomto prohlížeči nefungoval a hesla jste u webových stránek museli zadávat ručně anebo je pracně kopírovat. Jedinou výjimkou byla služba Samsung Pass, se kterou automatické vyplňování fungovalo. V poslední aktualizaci tohoto prohlížeče se to naštěstí mění.

Je však trochu podivné, že se nejedná o kompletní podporu Autofill API, které bylo představeno v Androidu 8.0 Oreo. Google tohle API vytvořil tak, aby jej mohla využívat jakákoliv služba pro ukládání hesel. Samsung se však rozhodl, že bude podporovat pouze některé služby. Pokud například využíváte správce hesel 1Password, LastPass anebo Dashlane, tak vám automatické vyplňování bude fungovat i v Samsung prohlížeči. Pokud však využíváte správce hesel od Googlu anebo Firefox Lockwise, tak máte smůlu.

Druhou novinkou v této aktualizaci je aktualizace renderového enginu na Chromium 79. Doposud používal Samsung Internet Browser rok starou verzi Chromium 71. Aktualizace na verzi 12 už by měla být k dispozici v obchodě Google Play anebo Galaxy Store. Pokud ještě aktualizaci nemáte a nechcete čekat, tak si ji můžete stáhnout ručně z APKMirror.com.

Související články

Dnes nejčtenější

.