Zavřít reklamu

Emotikony jsou pro většinu uživatelů jednou z těch méně podstatných položek – řada lidí si vystačí s několika málo základními emoji, pokud vůbec nějaké používá. Najdou se ale i tací, pro které emotikony představují středobod komunikace s ostatními. Tito uživatelé mívají mezi emoji své oblíbené kousky a nelibě nesou, pokud je některý z nich odstraněn. Jako příklad bychom mohli uvést emotikon želvičky, který se naposledy objevil v operačním systému Android 7.1 Nougat, a který si mezi některými uživateli získal velikou oblibu. Zmizení emotikonu mělo dokonce na sociálních sítích odezvu ve formě hashtagu #bringbacktheblobs. Ti, kterým želvička chyběla, mohou nyní zajásat – emoji se podle všeho vrátí v operačním systému Android 11.

Společnost Google čas od času provádí změny v nabídce emotikonů ve svém operační systému. Zmíněná želvička nezmizela docela, ale byla v operačním systému Android Oreo nahrazena emotikonem s odlišnou podobou. Nedávné úniky emoji z Androidu 11 nicméně ukazují, že si milovníci roztomilých obrázků přijdou na své – vrátí se například obrázek žáby a řada dalších. Po stránce vzhledu se emoji v Androidu 11 budou podle všeho nejvíce podobat emotikonům z Androidu 7.1.

Android 11 ale samozřejmě nabídne mnohem více než jen nové emotikony. Mezi novinkami by mělo být například ovládání médií z prostředí notifikační lišty, nové tvary ikonek v menu, vylepšení připojení k Wi-Fi sítím a řada dalších.

Související články

Dnes nejčtenější

.