Zavřít reklamu

Herní konzole společnosti Sony – Playstation 5 sice ještě nebyla oficiálně představena, ale specifikace jsou už nějakou dobu známé. Mezi ty patří například informace o SSD úložišti, to by mělo nabídnout pouze 825GB prostoru a rychlost čtení dat 5,5GB/s. Pro některé uživatele tyto hodnoty nemusí být dostačující a budou si chtít konzoli osadit jiným SSD diskem. Kompatibilita ale bude nejspíše značně omezená, v podstatě jediným kandidátem, který splňuje vysoké nároky je model Samsung 980 PRO.

A právě SSD disk 980 PRO získal nedávno certifikaci korejského úřadu NRRA, uvedení disku, který Samsung odhalil letos na veletrhu CES, by tak již nemělo být daleko. Certifikát se sice přímo nezmiňuje o 980 PRO, ale modelové číslo uvedeného produktu koresponduje právě s chystanou SSD jednotkou. V tom, že by disk měl být již brzy dostupný nás „utvrzuje“ také známý „únikář“ @IceUniverse na svém Twitteru.

SSD 980 PRO je prvním M.2 NVMe diskem od Samsungu, který podporuje PCIe 4.0, díky tomu dosahuje jeho rychlost zápisu až 6,5GB/s a rychlost čtení až 5GB/s. Teoreticky to znamená, že načtení hry může trvat skutečně jen oka mžik. K dispozici by měly být varianty s úložištěm 256 a 500GB a 1TB. Jediným zádrhelem by mohla být cena, ta bylo mohla být u disku s největší kapacitou vyšší než cena samotného PlayStationu 5.

Byli byste ochotní za větší a rychlejší úložiště zaplatit cenu konzole? Dejte nám vědět v komentářích.

Zdroj: SamMobileBGR

Související články

Dnes nejčtenější

.