Zavřít reklamu

Podobně jako minulý rok, i tentokrát bychom se měli dočkat dvou verzí telefonu Galaxy Note 20. Základní verzi ještě doplní vybavenější verze s názvem Galaxy Note 20 Plus anebo Galaxy Note 20 Ultra. Přesný název ještě není známý, ale poslední spekulace hovoří spíše o názvu Ultra. Leaker Ice Universe nyní o tomto telefonu zveřejnil nové informace, dočkali jsme se také odhalení několika rozměrů.

Telefon bude nepřekvapivě nástupcem Galaxy Note 10+ a údajně v něm uvidíme čipset Snapdragon 865+. Stejně jako na oznámení telefonu, tak i na oznámení tohoto čipsetu si budeme muset ještě počkat. Dále by měla nejvybavenější verze Galaxy Note 20 mít menší rámečky kolem displeje a zároveň i menší průstřel pro selfie kameru. Vrchní a spodní rámeček se má zmenšit na pouhých 0,4 milimetru. Na okrajích to bude díky zaoblenému displeji 0,29 milimetru. Průstřel pro selfie kameru má být v průměru o jeden milimetr menší

Co se týče rozlišení a obnovovací frekvence, tak telefon bude mít 120Hz displej a QuadHD+ rozlišení. To nicméně není nová informace a v podstatě tyto hodnoty nalezneme i u řady Galaxy S20. Nově jsme se však dozvěděli, že v jednu chvíli si budou moct uživatelé aktivovat jak vysoké rozlišení QuadHD+, tak i 120Hz obnovovací frekvenci. U řady Galaxy S20 může být aktivní pouze jedna z těchto dvou funkcí. Z dalšího zdroje jsme se navíc dozvěděli o tom, že se využije technologie LTPO, která umožní automatickou úpravu obnovovací frekvence. A to i třeba na 1Hz. Díky tomu se sníží energetická náročnost v těch částech systému, kde je statický obraz. Velice dobrým příkladem je například funkce Always-on-Display.

Telefony řady Galaxy Note 20 uvidíme na začátku srpna společně s dalšími Samsung produkty jako je Galaxy Fold 2, Galaxy Z Flip 5G anebo třeba novými hodinkami Galaxy Watch 3.

Dnes nejčtenější

Další články