Zavřít reklamu

Situace ohledně telefonu Samsung Galaxy M41 se opět komplikuje. První spekulace o tomto modelu se objevily již před rokem. Od té doby však byl klid. Změnilo se to až začátkem tohoto týdne, kdy se začalo mluvit o tom, že Galaxy M41 bude prvním telefonem Samsungu, který bude používat čínský OLED displej od společnosti CSOT. Dnes se však objevily zprávy z Jižní Koreji o tom, že byl telefon kompletně zrušen.

Důvodem kompletního zrušení má být právě displej telefonu. Čínská společnost CSOT (China Star Optoelectronics Technology) totiž neměla splnit standard Samsungu, který si u OLED displejů vytyčil. To je velice zajímavá informace, protože už dříve měl Samsung odmítnout i displeje jiné čínské společnosti, konkrétněji šlo o BOE, které mělo chystat OLED displej základní verzi telefonu Galaxy S21.

Kvůli tomu, že Galaxy M41 přišel o dodavatele displeje, se měl Samsung rozhodnout celý telefon kompletně zrušit. Pokud by jej totiž vybavil vlastním OLED displejem, tak by se to již nevyplatilo po ekonomické stránce. Místo toho se má Samsung zaměřit na telefon Galaxy M51, který má být založen na dražším Galaxy A51.

Bude zajímavé sledovat, jak Samsung v budoucích měsících vyřeší problémy s displeji. OLED displeje od Samsungu jsou obecně považovány za to nejlepší, jenže nejsou zrovna levné. Samsung se tak již delší dobu poohlíží po čínském výrobci, který by nabídl levnější displeje do cenově dostupnějších zařízení.

Související články

Dnes nejčtenější

.