Zavřít reklamu

Doby, kdy se Adobe Flash využíval k přehrávání videí nebo hraní her už jsou dávno pryč. Dokonce i přímo systém Android kdysi podporoval Flash. Vývojáři však přešli ke konkurenčním řešení jako je třeba HTML5, které není tak náročné na výkon zařízení a také má vyšší zabezpečení. Přímo Adobe oznámilo konec podpory Flashe již v roce 2017. Nyní bylo oznámeno kompletní ukončení Adobe Flash.

Kompletní ukončení proběhne 31. prosince 2020. Od toho dne už neuvidíme žádné bezpečnostní záplaty, z webu Adobe nepůjde stáhnout Flash Player a pokud jej náhodou stále budete mít v počítači nainstalovaný, tak vás Adobe bude upozorňovat, abyste Player odinstalovali. Adobe rovněž zruší možnost manuálního načtení Flash modulu v prohlížečích, přes který nyní můžete obsah přehrávat.

Z pohledu každodenního používání internetu se mnoho nezmění, protože velká většina webů již dávno přešla na jiné technologie než Flash. Občas však můžete narazit například na nějaký widget nebo video, které k fungování potřebuje Flash. V neposlední řadě přestanou fungovat různé webové stránky, které nabízejí flashové hry. Používáte nějakou Flash aplikaci či hru? Pochlubte se v komentářích.

Dnes nejčtenější

.