Zavřít reklamu

V minulém týdnu jsme informovali o vydání aktualizace na One UI 2.1, které se dočkali majitelé telefonů řady Galaxy Note 9. Původně měla ve stejný týden vyjít i na telefony Galaxy S9 a S9+, jenže byla zhruba o týden opožděna. Naštěstí šlo opravdu jen o malé zpoždění, od včerejšího dne totiž první uživatelé v Koreji a Německu hlásí, že již aktualizaci mají.

Velice pravděpodobně se jedná o poslední větší aktualizaci, kterou na telefonech Galaxy S9, Galaxy S9+ a Galaxy Note 9 uvidíme. Na Android 11 a nadstavbu One UI 3 už se nedostane kvůli tomu, že Samsung i své vlajkové modely aktualizuje pouze po dobou dvou let.

Mezi největší novinky aktualizace One UI 2.1 se může určitě zařadit podpora pro Quick Share, což je možnost rychlého sdílení souborů a médií mezi Samsung zařízeními (něco podobného jako Apple AirDrop). Druhou novinkou je Music Share, což je obdobná funkce, akorát zaměřená na hudbu.

Nejvíce novinek se odehrálo u aplikace fotoaparátu, kde je nově dostupný režim Single Take. Ten dokáže na jedno stisknutí spouště pořídit několik fotografií a videí, které následně dokáže spojit do jednoho zajímavého snímku. Druhou novinkou je možnost upravit a vytvořit vlastní filtry. Vrátila se také možnost nahrávání videa v manuálním režimu. V neposlední řadě přidává One UI 2.1 novou AR  zónu, která seskupuje různé nástroje a funkce rozšířené reality.

Pokud vám nyní telefon aktualizaci nenabízí, nemusíte se obávat. Samsung ji vypouští postupně v jednotlivých zemích. Na Českou republiku se tak může dostat až za pár dnů či týdnů. Na závěr ještě uvedeme, že velikost aktualizace je zhruba 1,2 GB. Pokud aktualizaci obdržíte na váš telefon, tak nám určitě dejte vědět do komentářů.

Dnes nejčtenější

.