Zavřít reklamu

Podpora 120Hz displeje je jedna z nejočekávanějších novinek chystaných tabletů Galaxy Tab S7 a S7+. A i když Samsung vylepšenou obnovovací frekvenci pro nové tablety nepotvrdil, tak se stále z více zdrojů objevují náznaky toho, že takové displeje uvidíme. Majitelé iPadů Pro si tuhle funkci můžou pochvalovat již nějakou dobu. Zajímavé je také to, že žádný jiný Android tablet ještě nemá vyšší obnovovací frekvenci, přitom se u telefonů jedná již o poměrně běžnou věc. Podporou vyšší obnovovací frekvence by si tak Samsung pojistil první místo žebříčku nejlepšího a nejvybavenějšího Android tabletu na trhu.

Vyšší obnovovací frekvence není jenom o plynulejších animacích a lepší odezvě na dotyky. Velká vylepšení se dají očekávat u samotného kreslení a psaní se stylusem S Pen. I když je S Pen u Galaxy Tab S6 na velmi vysoké úrovni, tak si uživatelé můžou všimnout menšího zpoždění mezi provedením tahu rukou a vykreslením na displeji. S vyšší obnovovací frekvencí by tento neduh měl zmizet a kreslení na tabletu by mnohem více mělo připomínat klasickou tužku a papír.

Není to ale jen o výhodách. Lepší displeje mají i jedno velké negativum. Vyšší obnovovací frekvence je totiž hodně náročná na výdrž baterie, a to obzvlášť u tabletu s velkým displejem. Samsung to má alespoň částečně vyřešit navýšením kapacity baterie. Prozatím však známe detaily pouze k většímu modelu Galaxy Tab S7+, kde by se měla nacházet baterie o kapacitě 9 800 mAh. Představení Samsung Galaxy Tab S7 a S7+ bychom se měli dočkat na začátku srpna.

Související články

Dnes nejčtenější

.