Zavřít reklamu

Na internet unikly informace o tom, že jihokorejský technologický gigant pracuje na „odlehčené“ verzi současné vlajkové lodi – Galaxy S20, kterou interně nazývá Galaxy S20 Fan Edition. Potvrzují se tak předchozí spekulace.

Prozatím není jasné, zda se Samsung rozhodne připravovaný model Galaxy S20 pojmenovat Galaxy S20 Lite nebo Galaxy S20 Fan Edition, pokud by se však jihokorejská společnost rozhodla pro druhou variantu, byl by to jasný důkaz toho, že Samsung reaguje na přání zákazníků. Je totiž možné, že „osekaná“ varianta Galaxy S20 neměla vůbec existovat, ale po stále hlasitější kritice procesorů Exynos, kterými jsou osazovány vlajkové lodě z dílny Samsungu na většině trhů, se rozhodla společnost pro vydání modelu Galaxy S20 s procesorem Snapdragon 865. Ten je výkonnější, úspornější a nepřehřívá se, vyplývá to z několika testů.

Podle modelového čísla by měly existovat celkem dvě varianty Galaxy S20 Lite (Fan Edition) – SM-G780, která bude dostupná globálně ve 4G a 5G verzi a SM-G781, ta bude k dispozici pouze s podporou 5G a jen v USA. Podrobnější informace, týkající se technických specifikací telefonu bohužel nejsou zatím k dispozici, ale očekávat můžeme nejméně 128GB vnitřní paměti a Android 10 s nadstavbou OneUI v ještě neodhalené verzi 2.5. Pokud bychom vycházeli z Galaxy S10 Lite, dalo by se počítat s rovným displejem, optickou čtečkou otisků prstů v displeji a absencí bezdrátového nabíjení.

Bohužel prozatím ještě ani nevíme, kdy jihokorejská společnost Galaxy S20 Lite (Fan Edition) představí, ani jakou cenovku nasadí, můžeme jen doufat, že cena bude nižší než v případě Galaxy S10 Lite, který se nyní prodává za 17 990 Kč.

Související články

Dnes nejčtenější