Zavřít reklamu

První generace ultra levného modelu Galaxy A01 byla představena v prosinci minulého roku. Korejská společnost už však chystá novou verzi, která má být ještě levnější a zároveň se s ní má vrátit něco, na co již mobilní svět úplně zapomněl – vyměnitelné baterie.

Momentálně se na mobilním trhu nenachází mnoho modelů, které by měly vyměnitelnou baterii. Většinou se navíc jedná o speciální telefony, které jsou určeny pro armády anebo podniky a k normálním uživatelům se nedostanou. Alespoň trochu to může změnit nadcházející telefon Galaxy A01.

samsung galaxy a01 benchmark

Zdroj: geekbench.com

Samotná baterie by měla mít kapacitu 3 000 mAh, což je dostatečná hodnota vzhledem k tomu, že Galaxy A01 bude mít displej s malým rozlišením a úspornější čipset. Díky benchmark testování víme, že půjde o MediaTek MT6739, který doplní 1GB RAM paměť. Telefon by měl rovnou z krabice běžet na Androidu 10.

Nejistá je však globální dostupnost telefonu. Už první model Galaxy A01 se prodává jen na několika trzích na světě. Česká republika bohužel mezi ně nepatří. U nás je nejlevnějším modelem Galaxy A10. Přesnou odpověď ale dostaneme až s představením nové generace Galaxy A01.

Dnes nejčtenější

Další články